למה חשוב לערוך הסכם ממון לפני החתונה ?

לפני שזוגות מתחייבים לכל החיים, מרביתם חושבים על החתונה ועל ירח הדבש. אבל מה עם תכנון העתיד שלהם?

הסכם ממון הוא חוזה שנחתם על ידי שני אנשים לפני שהם מתחתנים, ומכסה נושאים כגון כמה כסף או רכוש יהיה לכל אדם בנישואין וכיצד לחלק אותם במקרה של גירושין.

יש אנשים שחושבים שצריך רק הסכם ממון אם אדם אחד הוא הרבה יותר עשיר מהשני. עם זאת, זה באמת תלוי מה כל אדם מביא לנישואין ומה כל אדם רוצה מתוך הנישואין מבחינת יציבות כלכלית ותמיכה.


הסכמים לפני נישואין נמצאים בשימוש הנפוץ ביותר בנישואים בעלי נכסים גבוהים, כאשר לא רק שיש סיכוי גדול יותר למחלוקות על חלוקת הנכסים, אלא גם מגוון רחב יותר של נכסים שעשויים להיות מעורבים. בנישואי נכסים נמוכים יותר, הסכמי ממון פחות נפוצים מכיוון שהסכמים מסוג זה אינם נחוצים כדי להבטיח הוגנות בין בני הזוג.


לפני שאתם מתחתנים, חשבו על המחויבות. חשבו כמה יעלה לגדל ילדים ולתחזק משק בית. חשבו על העתיד שלכם ביחד ומה עלול לקרות אם אחד מכם ימות, יחלה או יפצע.

מסמך זה יכול להוות פוליסת ביטוח לנישואיכם המספקת הגנה מסוימת לשניכם במהלך השנים בהן אתם יחד.


הסכם ממון הינו חוזה מחייב מבחינה משפטית אשר נחתם על ידי הצדדים טרם נישואיהם. חשוב מאוד לערוך הסכם ממון לפני החתונה מכיוון שהוא יעזור להגן על הכספים והרווחים העתידיים שלך אם תחליט להתגרש.

הסכמי ממון חשובים במיוחד לאנשים בעלי ערך גבוה אשר מתחתנים בפעם השנייה. זה אידיאלי עבורם שיש להם יותר מאשר רק הכנסה של בן הזוג הנוכחי שלהם כאשר הם מתכננים תוכניות לגבי הביטחון הכלכלי שלהם.


המסמך מאפשר לזוגות ליצור חוזה משפטי המתאר את ההסדרים הכספיים שהם היו רוצים לקיים  במקרה בו ייפרדו, הוא יכול גם לציין כיצד מטפלים בילדים ולמי יש משמורת עליהם, כך שלא משנה מה יקרה, הם יודעים שהיסודות מכוסים.

הסכם ממון הוא חוזה משפטי שזוגות חותמים לפני נישואין. קדמוניות נועדו לא רק להגן על מצבו הכלכלי של בן הזוג אלא גם על האינטרסים האישיים שלו, כגון מה שקורה עם ילדיהם, חיית המחמד וכל חפץ אחר. ההסכמים מסייעים בהגנה על שני הצדדים מפני אי הבנות או חוסר שקיפות במהלך הנישואין בפועל ובכך מובילים לנישואים מאושרים יותר.


הסכם כזה עשוי לכסות:

  • חלוקת הרכוש והחובות, וכיצד לפצל כל עליית ערך במהלך הנישואין.
  • מי הבעלים של הנכס שנרכש במהלך הנישואין, ומי ידאג לילדים ממערכות יחסים קודמות.
  • כמה מזונות (נקראים גם דמי מזונות) אחד מבני הזוג יוכל לקבל.
  • מה צריך לקרות עם הטבות ביטוח כגון תוכניות פנסיה וחשבונות פרישה.

הסכמים משפטיים כגון הסכמי ממון יכולים להקל עליך מסטרס על ידי קבלת החלטות מבעוד מועד לגבי כספים, הטבות ביטוח ומשמורת ילדים אם נישואיך יסתיימו בגירושין או מוות.

הסכם ממון יכול להפחית את הלחץ של גירושין במקרה של התמוטטות נישואין. חוזה נישואין קובע מה יקרה אם הוא יסתיים מה שמפחית את אי הוודאות והלחץ כאשר מערכת היחסים מסתיימת. 


הסכם ממון חשוב לזוגות שמתחילים את חייהם המשותפים, זה יעזור להם לדעת שהם נמצאים בתנאים שווים בכל הנוגע לעניינים כספיים וחסכון לפנסיה, הם יכולים לוודא שהנכסים שלהם מתחלקים בצורה שוויונית מה שמקל עליהם כשהם עוברים גירושין.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

בלוג
admin

איך לשכנע בן זוג לחתום על הסכם ממון

הסכם ממון הוא מסמך משפטי מחייב המתאר מה יקרה לרכושם של שני הצדדים ולהתחייבויותיהם במידה והנישואים יסתיימו בגירושים נישואים שבורים יכולים להיות הרסניים עבור כל

Read More »
בלוג
admin

פירוק שיתוף בין בני זוג

נישואין הם אחד ההיבטים החשובים ביותר בחברה שלנו. אבל זה לא מוסד מושלם מלא אהבה ואושר. למעשה, אנשים רבים בסופו של דבר מתגרשים. זוהי תפיסה

Read More »

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.